Recital Moniki Borzym w Starych Babicach

Piękna i funkcjonalna sala widowiskowa w Starych Babicach wczorajszego (2024-04-14) niedzielnego wieczoru po raz kolejny gościła wyjątkową postać. Monika Borzym – znana polska wokalistka jazzowa, ale i prezenterka radiowa, zachwyciła wykonaniem utworów pochodzących ze swego najnowszego projektu „Kołysanki Dla Dorosłych”.

Jej interpretacje standardów jazzowych były zarówno poruszające, jak i zabawne, w czym niepoślednią rolę odegrały autokomentarze i historyjki artystki opowiadane w krótkich przerwach między utworami, okraszone erotycznymi podtekstami i… sugestiami.

Wokalistka zachwyciła nie tylko swoim charakterystycznym z lekka zachrypniętym głosem, ale również sceniczną charyzmą. Ubrana w szlafroczek – z lekka tylko ustylizowany na domową sukienkę – była pełna hipnotyzującego wdzięku, a jej interakcje z publicznością naturalne i spontaniczne.

Artystce towarzyszyło trio złożone ze znakomitych muzyków – Krzysztof Dys (fortepian), Michał Bryndal (perkusja), Robert Kubiszyn (kontrabas). Subtelny akompaniament tych doskonałych instrumentalistów był połączeniem maestrii minimalizmu i wyrafinowanego artystycznego smaku.

Koncert Moniki Borzym okazał się prawdziwą ucztą dla miłośników jazzu i dobrej muzyki. Wokalistka udowodniła raz jeszcze, że jest jedną z najciekawszych polskich artystek sceny muzycznej.