Maleńkie Zło

Zamów wersję papierową  28 zł    Zamów wersję na czytniki  10 zł

Gatunek: fikcja historyczna, przygodowa, romans.

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2024

Ilość stron: 306

Oprawa: miękka

O czym jest książka, krótki opis

„Maleńkie Zło” to opowieść o człowieku stojącym nad egzystencjalnym klifem, który podczas utraty świadomości doznaje objawień z odległych czasów i historycznych epok. Tytułowe Maleńkie Zło jest częścią jego osobowości, spersonalizowaną emanacją zła, rozumianego jako pojęcie etyczne, ale także jako efekt czynów wywodzących się z wierzeń ludowych o działaniu złej siły. Jako nieodłączny kompan mojego bohatera pozostaje jednocześnie niezależnym bytem, który za sprawą transcendentalnych zdarzeń uaktywnia się w jego „równoległym” nowym życiu. Przez całą fabułę powieści Maleńkie Zło, uczestnicząc z bohaterem w odkrywaniu sekretów zamierzchłej przeszłości, knuje, podejmuje rozliczne uczynki, aby wpływać na jego decyzje i interpretować fakty według swej własnej retoryki odmiennej od retoryki bohatera. Jest ono tym samym uosobioną częścią mrocznych zakamarków duszy mojego bohatera. Czy jednak zawsze było i pozostanie personifikacją takiego zła i tylko samego zła? Zaskakującą, jak sądzę, odpowiedź poznasz, Czytelniku, w finałowych rozdziałach powieści.

„Maleńkie Zło” to książka o tematyce historycznej z elementami fantastyki, nierzadko mającymi wyraziste zakorzenienie na gruncie nauki. To powieść dla miłośników starożytnych kultur i poszukiwaczy sensu życia. To książka, którą szczególnie mogę więc polecić ludziom dociekliwym, niewątpiącym w możliwość istnienia życia po życiu, ale również czytelnikom lubiącym historię.

. . .

„Maleńkie Zło: podróż przez czas, miłość i ludzką naturę”

Rena Gawęcka – Recenzja redakcyjna

Szukasz książki, która porwie Cię w wir niezwykłej historii, zmuszając do refleksji nad istotą człowieczeństwa? Sięgnij po „Maleńkie Zło” Janusza Niżyńskiego – powieść, która z pewnością na długo i głęboko zapadnie Ci w pamięć.

Głównym bohaterem książki jest człowiek stający na skraju egzystencji. Podczas utraty świadomości granica między rzeczywistością a iluzją zaciera się, a on sam staje się świadkiem wydarzeń z odległych epok i przełomowych momentów historii. Poznaje nieśmiertelną miłość, towarzyszy wybitnym postaciom i staje w obliczu tytułowego Maleńkiego Zła, które staje się częścią jego osobowości.

„Maleńkie Zło” to nie tylko wciągająca historia, ale i głęboka refleksja nad kondycją człowieka. Niżyński mistrzowsko miesza elementy fantastyki z realizmem, tworząc świat pełen sprzeczności i paradoksów. Bohater książki zmaga się z pytaniami o sens życia, miłość i śmierć, a jego wewnętrzny dialog z Maleńkim Złem staje się metaforą walki dobra ze złem, jaka toczy się w każdym z nas.

Powieść urzeka nie tylko fabułą, ale i pięknym, dopracowanym językiem. Niżyński z dbałością o szczegóły kreuje opisy miejsc i wydarzeń, przenosząc czytelnika do różnych epok i realiów. Lektura „Maleńkiego Zła” to prawdziwa uczta dla miłośników literatury pięknej.

Jeśli szukasz książki, która dostarczy Ci rozrywki, wzbudzi refleksje i na długo zapadnie w pamięć, „Maleńkie Zło” Janusza Niżyńskiego jest pozycją obowiązkową. To powieść, która z pewnością skradnie serca miłośników fantastyki, literatury obyczajowej i głębokiej psychologii. Nie wahaj się – sięgnij po nią i odkryj świat pełen tajemnic, miłości i egzystencjalnych rozterek.”

(z zapowiedzi wydawniczej RSN)