Nuda?

Każdej nocy przed snem, leżąc w luksusowym łóżku z baldachimem, oglądali telewizję. Lubił filmy wojenne. Pewno dlatego, że przypominały mu lata, gdy jako młody oficer przez trzy kolejne misje przebywał na misji wojskowej w Afganistanie.

Dziś też oglądali jakiś wojenny film. A ona była przerażona. Ona wiedziała, że zaraz a111rozpoczną się reklamy i wtedy zacznie domagać się fizycznego zbliżenia. Koszmar! Co to za współżycie z mężem po dwudziestu latach małżeństwa? To bezsens. Te banalne, nic nieznaczące słowa znała już od dawna na pamięć. Powtarzał je, jakby odgrywane z magnetofonu: „Jakże cię kocham, bursztynku. Tak mi z tobą dobrze. Przywracasz mi radość życia. Znów czuję się jak młodziak. Moja miłości, światło moich oczu…”

Kolejna przerwa na reklamy rozpoczęła się. On grubymi paluchami bierze z talerzyka wisienkę i pulchnym, dojrzałym owocem muska po jej ustach.

– Otwórz buźkę, moja kochana dziewczynko. Zjesz wisienkę… No, nie bądź uparta, proszę cię.

Dziś był w dobrym nastroju i szczególnie zdeterminowany. Co robić? Żaden unik nie wchodzi w rachubę. Niechętnie otworzyła usta. A wtedy delikatnie przycisnąwszy soczystym owocem do jej warg sprawił, że z dojrzałej wiśni utoczyło się kilka kropel soku. Pochylając się nad ukochaną zaczął zlizywać cieknący po jej brodzie i szyi lepki, wiśniowy nektar.

– Jaka pyszna, słodziutka moja dziewczynka! Piękna moja, ukochana laleczka…

Patrząc na jego pożądliwe, namolne usta poczuła falę mdłości. Nie chciała, aby przylgnęły do jej warg. Ledwie się powstrzymywała przed grymasami odrazy. Na szczęście przerwa reklamowa w porę się zakończyła.

Obudziła się późnym rankiem. Mąż już od kilku godzin był w pracy. Wyszła na taras. Ominęła stolik, z nakrytym dla niej śniadaniem, niecierpliwie skierowała się do tarasowych schodków.

Westchnęła ciężko, rozejrzała się tęsknym spojrzeniem po zadbanym, kwitnącym ogrodzie otaczającym willę. W tym pięknym raju dręczyła ją nuda i marazm. A ona tak bardzo znowu chciała kogoś pokochać… Kogokolwiek, kogoś nowego.

 

spis Krótkich opowiadań o miłości

2 odpowiedzi na Nuda?

  1. Artur pisze:

    Tak bywa. Smutne opowiadanie, ale prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *